|
☰ Links
|
|
| ID | 74080 |
|---|---|
| Name | Doppel |
| Other Names | ドッペル (Dopperu) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Monster Musume |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Saori Oonishi, 大西沙織, おおにし さおり |
| Tags | naked, shapeshifter |
| Personality | |
| Height | 129cm |
| Weight | 25kg |
| Bust | 64cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 71cm |
| Birthday | May 30 |
| Sign | Gemini ♊ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Doppel
Profile
Anime girl Doppel is a character from Monster Musume.
They have been indexed as 女性 青少年 with 黄色 eyes and 白色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黄色 | |
| 头发颜色 | 白色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Teammate of Manako
Teammate of Tionishia
Teammate of Zombina
Employee of Kuroko Sumisu
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 13 | Add
|
0 likes
Someone! |
|
0 likes
Good evening. |
|
0 likes
You guys are lucky to have it so easy. |
|
0 likes
As if a girl would ever enter a doujin shop. |
|
0 likes
Someone help! |
|
0 likes
At least you have something to do, unlike me. |
|
0 likes
I was sexually harassed by those pigs. |
|
0 likes
Did you really think I was a high school girl who looked like Mako-chan the witch? |
|
0 likes
Someone! |

Facebook
Play Voice Sample
Monster Musume
Everyday Life with Monster Girls Online
