Yellow Heart is an unsorted character from Hyperdimension Neptunia Victory known for 齐胸 金发 hair and 橙色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74913 |
|---|---|
| Name | Yellow Heart |
| Other Names | イエローハート |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Hyperdimension Neptunia Victory |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Aoi Yuuki, 悠木碧, ゆうきあおい |
| Voiced By | Sandy Fox, Marie Danielle, |
| Tags | ponytail, mechsuit, thigh-high boots, collar, claws, symbol in eyes, twin ahoge, fang |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 101cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yellow Heart
Profile
Yellow Heart is a character from Hyperdimension Neptunia Victory.
They have been indexed as 女性 成人 with 橙色 eyes and 金发 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 橙色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 成人 | (永恒) |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Hyperdimension Neptunia (Series)
Hyperdimension Neptunia Victory