Elf is an unsorted character from Moero Chronicle known for 齐腰 粉红色 hair, 紫色 eyes, and elf ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 76681 |
|---|---|
| Name | Elf |
| Other Names | エルフ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | |
| Tags | twintails, boots, gloves, braids, sword, tights, pointy ears, elf |
| Personality | |
| Bust | 84cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 84cm |
| Race | Elf |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Elf
Profile
Elf is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as 女性 成人 with 紫色 eyes and 粉红色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 粉红色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Y153 joined |

Facebook 
Moero Chronicle
MegaMiracle Force