Mimi Miyao is an unsorted character from Ore ga Kousoku! Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!!! ~Joshikousei Zen'in Nakadashi Kanzen Seiatsu Keikaku~ known for 齐肩 蓝色 hair and 綠色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 84640 |
|---|---|
| Name | Mimi Miyao |
| Other Names | 美弥尾 未海 (みやお みみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ore ga Kousoku! Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!!! ~Joshikousei Zen'in Nakadashi Kanzen Seiatsu Keikaku~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kanari Kanzaki, カンザキカナリ, かんざきかなり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mimi Miyao
Profile
Mimi Miyao is a character from Ore ga Kousoku! Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!!! ~Joshikousei Zen'in Nakadashi Kanzen Seiatsu Keikaku~.
They have been indexed as 女性 青少年 with 綠色 eyes and 蓝色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 綠色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Ore ga Kousoku! Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!!! ~Joshikousei Zen'in Nakadashi Kanzen Seiatsu Keikaku~ (2016)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania rated One Piece (Series) ★★★★
|

Facebook 
SKyongmania rated