One of the notable characters from Hora, Sonna ni Koe o Morasu to Kareshi ni Barechimau ze? ~Eroge Sekai de Mob no Shoujo o Netotte Mita~, Ayaka Mitamura is recognized for 脖子 棕色 hair and 红色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 87468 |
|---|---|
| Name | Ayaka Mitamura |
| Other Names | 三田村 綾佳 (みたむら あやか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Hora, Sonna ni Koe o Morasu to Kareshi ni Barechimau ze? ~Eroge Sekai de Mob no Shoujo o Netotte Mita~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hina Shinomiya, 四ノ宮ひな, しのみや ひな |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayaka Mitamura
Profile
Ayaka Mitamura is a character from Hora, Sonna ni Koe o Morasu to Kareshi ni Barechimau ze? ~Eroge Sekai de Mob no Shoujo o Netotte Mita~.
They have been indexed as 女性 青少年 with 红色 eyes and 棕色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 棕色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Hora, Sonna ni Koe o Morasu to Kareshi ni Barechimau ze? ~Eroge Sekai de Mob no Shoujo o Netotte Mita~ (2017)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Nerf joined |

Facebook 