Shizuku Kawase is one of the main characters from Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~ known for 齐肩 蓝色 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 87497 |
|---|---|
| Name | Shizuku Kawase |
| Other Names | 河瀬 雫(かわせ しずく) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sakura Koyama, 小山さくら, こやま さくら |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuku Kawase
Profile
Shizuku Kawase is a character from Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 蓝色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania rated One Piece (Series) ★★★★
|

Facebook 
Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~
SKyongmania rated