Sachi Kitami is an unsorted character from Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~ known for 脖子 綠色 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 899 |
|---|---|
| Name | Sachi Kitami |
| Other Names | 喜多見 早知(きたみ さち) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuka Inokuchi, 猪口有佳, いのくち ゆか |
| Tags | tie, school uniform, hairclip, vest |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 79cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 79cm |
| Role | Osananajimi |
| Birthday | April 2 |
| Sign | Aries ♈ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sachi Kitami
Profile
Sachi Kitami is a character from Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 綠色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 綠色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Angel Wish ~ Houkago no Meshitsukai ni Chu! ~