Kotone Shiinoha appears in Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari- as an unsorted character with very long 棕色 hair and 棕色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95586 |
|---|---|
| Name | Kotone Shiinoha |
| Other Names | 椎葉 古杜音(しいのは ことね) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Natsumi Takamori, 高森奈津美, たかもり なつみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kotone Shiinoha
Profile
Kotone Shiinoha is a character from Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari-.
They have been indexed as 女性 青少年 with 棕色 eyes and 棕色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 棕色 | |
| 头发颜色 | 棕色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania rated One Piece (Series) ★★★★
|

Facebook 
Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari-
SKyongmania rated