Yuuki Honjou appears in Natsuiro Ramune as one of the main characters with very long 棕色 hair and 黑色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98327 |
|---|---|
| Name | Yuuki Honjou |
| Other Names | 本庄 優希 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Natsuiro Ramune |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rie Okamoto, 岡本理絵, おかもと りえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 166cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuki Honjou
Profile
Yuuki Honjou is a character from Natsuiro Ramune.
They have been indexed as 女性 青少年 with 黑色 eyes and 棕色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黑色 | |
| 头发颜色 | 棕色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Natsuiro Ramune