Chocolat Neige appears in Shugaten! -Sugarfull Tempering- as one of the main characters with 齐腰 金发 hair and 粉红色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98912 |
|---|---|
| Name | Chocolat Neige |
| Other Names | ショコラ・ネージュ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Shugaten! -Sugarfull Tempering- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Chiyo Ousaki, 桜咲千依, おうさき ちよ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | August 10 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 154cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chocolat Neige
Profile
Chocolat Neige is a character from Shugaten! -Sugarfull Tempering-.
They have been indexed as 女性 青少年 with 粉红色 eyes and 金发 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Shugaten! -Sugarfull Tempering-