|
☰ Links
|
|
| ID | 105129 |
|---|---|
| Name | Sorako Katsuragi |
| Other Names | 桂木 空子 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hello Lady! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | ahoge, side bangs, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | August 31 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 155cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sorako Katsuragi
Profile
Anime girl Sorako Katsuragi is a character from Hello Lady!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
2
60
Facebook 
Hello Lady!
SKyongmania faved