|
☰ Links
|
|
| ID | 14758 |
|---|---|
| Name | Anzu Shiina |
| Other Names | 椎名 杏鈴, しいな あんず |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Run. Eve. Run |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Funahashi, 船橋 まい, ふなはし まい |
| Tags | ahoge, hairclip, stockings, plaid, school uniform, side ponytail |
| Personality | |
| Birthday | June 19 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 152cm |
| Weight | 43kg |
| Personality | Docile, Flustered |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anzu Shiina
Profile
Anime girl Anzu Shiina is a character from Run. Eve. Run.
They have been indexed as 女性 青少年 with 红色 eyes and 蓝色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |

Facebook 
Run. Eve. Run
Natsumimi rated