|
☰ Links
|
|
| ID | 148100 |
|---|---|
| Name | Jun Kagemiya |
| Other Names | 影宮 潤 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Magalumina |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Chisa Yuuki, 優希知冴, ゆうき ちさ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | August 18 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 157cm |
| Weight | 53kg |
| Bust | 79cm |
| Waist | 57cm |
| Hips | 82cm |
| Cup Size | C |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Jun Kagemiya
Profile
Anime girl Jun Kagemiya is a character from Magalumina.
They have been indexed as 女性 青少年 with 綠色 eyes and 黑色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 綠色 | |
| 头发颜色 | 黑色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Korigatsu joined |

Facebook 
Magalumina