|
☰ Links
|
|
| ID | 17530 |
|---|---|
| Name | Airi |
| Other Names | アイリ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Quilt |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Junko Asami, 麻見順子, あさみ じゅんこ |
| Tags | boots, corset, dress, twintails, bow |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Airi
Profile
Anime girl Airi is a character from Quilt.
They have been indexed as 女性 青少年 with 红色 eyes and 粉红色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 粉红色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
artmaster rated Enjoy Summer Maximum ★★★★★
|


Facebook 
Quilt
artmaster rated