|
☰ Links
|
|
| ID | 23459 |
|---|---|
| Name | Vert |
| Other Names | ベール |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hyperdimension Neptunia |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Tara Platt, , |
| Voiced By | Rina Satou, 佐藤利奈, さとう りな |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Weight | 48cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Vert
Profile
Anime girl Vert is a character from Hyperdimension Neptunia.
They have been indexed as 女性 成人 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Human form of Green Heart
Friend of Neptune
Friend of Noire
Friend of Blanc
Appears as | Edit Assignments
Hyperdimension Neptunia (2010)
Hyperdimension Neptunia (Series) (2010)
Date A Live (series) (2011)
Hyperdimension Neptunia Victory (2012)
Hyperdimension Neptunia The Animation (2013)
Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart (2014)
Megadimension Neptunia VII (2015)
Azur Lane (2017)
NepNep☆Connect: Chaos Chanpuru (2017)
Date A Live: Spirit Pledge (2018)
MegaMiracle Force (2019)
Neptunia re★Verse (2020)
Quotes | View all 6 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Thunder2223 joined |
12
10

Facebook
Play Voice Sample
