|
☰ Links
|
|
| ID | 32237 |
|---|---|
| Name | Philene Shamrock |
| Other Names | フィリーネ・シャムロック |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akane Sanada, 眞田朱音, さなだ あかね |
| Tags | chibi, coat, cape, hat, plaid, pipe, tights, cheek curls |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Philene Shamrock
Profile
Anime girl Philene Shamrock is a character from Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪-.
They have been indexed as 女性 青少年 with 粉红色 eyes and 蓝色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| astrokkotsu joined |

Facebook 
Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪-