☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 65134 |
|---|---|
| Name | Honoka Hikage |
| Other Names | 陽ヶ下 穂花 (ひかげ ほのか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Love Manual |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sayaka Matsuyama, 松山 紗香, まつやま さやか |
| Tags | school uniform, sweater, twintails, glasses, ahoge, stockings, boots |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Honoka Hikage
Profile
Anime girl Honoka Hikage is a character from Love Manual.
They have been indexed as 女性 青少年 with 粉红色 eyes and 黑色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | |
| 头发颜色 | 黑色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 

Love Manual