|
☰ Links
|
|
| ID | 71422 |
|---|---|
| Name | Shion Kuroki |
| Other Names | 黒木 シオン, くろき しおん |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuu Iino, 飯野ユウ, いいの ユウ |
| Tags | midriff, hair ribbons, twintails, hat |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | May 6 |
| Sign | Taurus ♉ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shion Kuroki
Profile
Anime girl Shion Kuroki is a character from Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z.
They have been indexed as 女性 青少年 with 棕色 eyes and 灰色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 棕色 | |
| 头发颜色 | 灰色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Thunder2223 joined |

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z