|
☰ Links
|
|
| ID | 72765 |
|---|---|
| Name | Peko Tsubaki |
| Other Names | 椿 礼 (つばき ぺこ) |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Naoko Anekouji and the Silver God of Death |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| Tags | school uniform, tights |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Birthday | February 8 |
| Sign | Aquarius ♒ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Peko Tsubaki
Profile
Anime girl Peko Tsubaki is a character from Naoko Anekouji and the Silver God of Death.
They have been indexed as 女性 青少年 with 橙色 eyes and 棕色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 橙色 | |
| 头发颜色 | 棕色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| s119hellsangel joined |
| fsdfsdfsdfs joined |

Facebook 
Naoko Anekouji and the Silver God of Death