|
☰ Links
|
|
| ID | 74647 |
|---|---|
| Name | Kirino Ashihara |
| Other Names | 葦原 希里乃 (あしはら きりの) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Gotou, 後藤麻衣, ごとう まい |
| Tags | shrine maiden, twintails, hairclip |
| Personality | |
| Birthday | February 11 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 158cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kirino Ashihara
Profile
Anime girl Kirino Ashihara is a character from Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai.
They have been indexed as 女性 青少年 with 红色 eyes and 白色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 白色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SK071 rated Slayers ★★★★★
|
| graintime joined |

Facebook 
Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai
SK071 rated