☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 75356 |
|---|---|
| Name | Anna Mochizuki |
| Other Names | 望月杏奈 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Shiina Natsukawa, 夏川椎菜, なつかわ しいな |
| Tags | idol, stockings, skirt, midriff, ahoge, gamer |
| Personality | Gamer |
| Age | 14 |
| Birthday | May 31 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 152cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anna Mochizuki
Profile
Anime girl Anna Mochizuki is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 紫色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 
