☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 75357 |
|---|---|
| Name | Kana Yabuki |
| Other Names | 矢吹可奈 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Ibuki Kido, 木戸衣吹, きど いぶき |
| Tags | idol, ahoge, mini skirt, belt, midriff, hairclip, necklace |
| Personality | |
| Age | 14 |
| Birthday | August 18 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 155cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 76cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kana Yabuki
Profile
Anime girl Kana Yabuki is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 棕色 eyes and 橙色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 棕色 | |
| 头发颜色 | 橙色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
The Idolmaster One for All (2014)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| MUTANTWIZARD joined |

Facebook 
