☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 75367 |
|---|---|
| Name | Noriko Fukuda |
| Other Names | 福田のり子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Nana Hamasaki, 浜崎奈々, はまさき なな |
| Tags | idol, earring |
| Personality | |
| Age | 18 |
| Birthday | March 30 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 164cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Noriko Fukuda
Profile
Anime girl Noriko Fukuda is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 棕色 eyes and 金发 hair that is 齐耳 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 棕色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐耳 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Bobbitbuu joined |
| LaArcdeCiel joined |
Lessar faved Touhou Project
|

Facebook 

Lessar faved