☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 80273 |
|---|---|
| Name | Astaroth |
| Other Names | アスタロト |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Seven Mortal Sins |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Azusa Tadokoro, 田所あずさ, たどころ あずさ |
| Tags | demon |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Astaroth
Profile
Anime girl Astaroth is a character from Seven Mortal Sins.
They have been indexed as 女性 青少年 with 粉红色 eyes and 粉红色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | |
| 头发颜色 | 粉红色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from Seven Mortal Sins
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| NickWildish joined |

Facebook 

Seven Mortal Sins
Seven Mortal Sins X-Tasy