Escelda appears in Kyonyuu Fantasy 3 as one of the main characters with 齐胸 紫色 hair and 黄色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 89524 |
|---|---|
| Name | Escelda |
| Other Names | エスケルダ, Esukeruda |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kyonyuu Fantasy 3 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Matsuri Mizuguchi, 水口まつり, みずぐち まつり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 59cm |
| Hips | 94cm |
| Cup Size | I |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Escelda
Profile
Escelda is a character from Kyonyuu Fantasy 3.
They have been indexed as 女性 成人 with 黄色 eyes and 紫色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黄色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Natsu22s joined |
3
66
14
58
Facebook 
Kyonyuu Fantasy (Series)