|
☰ Links
|
|
| ID | 92129 |
|---|---|
| Name | Himeno Kujou |
| Other Names | 九条 姫乃(くじょう ひめの) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kokoro Connect me to a Love Sign |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rin Mitaka, , みたか りん |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | O |
| Birthday | December 12 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Himeno Kujou
Profile
Anime girl Himeno Kujou is a character from Kokoro Connect me to a Love Sign.
They have been indexed as 女性 青少年 with 綠色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 綠色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dazai joined |

Facebook 
Kokoro Connect me to a Love Sign