|
☰ Links
|
|
| ID | 92500 |
|---|---|
| Name | Yui Mizusawa |
| Other Names | 瑞沢 唯 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hinekuremono no Gakuen Seishun Monogatari ~Ore to Kanojo no Reversible~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 75cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yui Mizusawa
Profile
Anime girl Yui Mizusawa is a character from Hinekuremono no Gakuen Seishun Monogatari ~Ore to Kanojo no Reversible~.
They have been indexed as 女性 青少年 with 粉红色 eyes and 粉红色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | |
| 头发颜色 | 粉红色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Janekei joined |

Facebook 
Hinekuremono no Gakuen Seishun Monogatari ~Ore to Kanojo no Reversible~