See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 92946 |
|---|---|
| Name | Bronya Zaychik |
| Other Names | ブローニャ・ザイチク |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honkai Impact 3rd |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Kana Asumi, 阿澄佳奈, あすみ かな |
| Voiced By | Kana Hanazawa, 花澤香菜, はなざわ かな |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 147cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 74cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Bronya Zaychik
Profile
Anime girl Bronya Zaychik is a character from Honkai Impact 3rd.
They have been indexed as 女性 青少年 with 灰色 eyes and 灰色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 灰色 | |
| 头发颜色 | 灰色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | (齐腰) |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Honkai (Series) (2011)
Honkai Gakuen 2 (2014)
Honkai Impact 3rd (2014)
Cooking with Valkyries (2019)
Cooking with Valkyries II (2020)
Journey Crisis! The St.Freya Special Event (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
10
3
Facebook 
SKyongmania faved