|
☰ Links
|
|
| ID | 97644 |
|---|---|
| Name | Miori Renjuurou Asami |
| Other Names | 浅海 “連十朗” 澪璃 (あさみ れんじゅうろう みおり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Shin Shirogane no Soleil -ReANSWER- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miori Renjuurou Asami
Profile
Anime girl Miori Renjuurou Asami is a character from Shin Shirogane no Soleil -ReANSWER-.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 金发 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | (黄色) |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SK071 faved Ninja Scroll
|
SK071 rated Ninja Scroll ★★★★★
|
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|

Facebook 
Shin Shirogane no Soleil -ReANSWER-
SK071 faved
SilverWolfKing rated