|
☰ Links
|
|
| ID | 97859 |
|---|---|
| Name | Shizuka Akamine |
| Other Names | 赤峰 しずか |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kanojo to Ore no Lovely Day |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Marie Miyake, 三宅麻理恵, みやけ まりえ |
| Tags | school uniform, braid, tie, knee highs, blunt bangs |
| Personality | |
| Birthday | September 4 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 149cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuka Akamine
Profile
Anime girl Shizuka Akamine is a character from Kanojo to Ore no Lovely Day.
They have been indexed as 女性 青少年 with 粉红色 eyes and 黑色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | |
| 头发颜色 | 黑色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
artmaster rated Enjoy Summer Maximum ★★★★★
|

Facebook 
artmaster rated