|
☰ Links
|
|
| ID | 97950 |
|---|---|
| Name | Aoi Yoshioka |
| Other Names | 美丘 アオイ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mana Kaiou, 海王茉菜, かいおう まな |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | February 22 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 148cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aoi Yoshioka
Profile
Anime girl Aoi Yoshioka is a character from Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|

Facebook 
Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl!
SKyongmania faved