|
☰ Links
|
|
| ID | 98091 |
|---|---|
| Name | Amime Handa |
| Other Names | 半田 亜美芽 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | SPIRAL!! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Chiharu Seto, 瀬戸千晴, せと ちはる |
| Tags | ahoge, ribbon tie, suit, skirt, shirt, pantyhose, side bangs, hair ribbon, principal, bracelet |
| Personality | |
| Birthday | March 19 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 160cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Amime Handa
Profile
Anime girl Amime Handa is a character from SPIRAL!!.
They have been indexed as 女性 成人 with 黄色 eyes and 棕色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黄色 | |
| 头发颜色 | 棕色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| BlocksBoss joined |

Facebook 
SPIRAL!!