|
☰ Links
|
|
| ID | 98345 |
|---|---|
| Name | Kamome Kushima |
| Other Names | 久島 鴎 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Summer Pockets |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Tomomi Mineuchi, 嶺内ともみ, みねうち ともみ |
| Tags | hairband, choker, dress, shawl |
| Personality | |
| Birthday | April 4 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 158cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kamome Kushima
Profile
Anime girl Kamome Kushima is a character from Summer Pockets.
They have been indexed as 女性 青少年 with 黄色 eyes and 黑色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黄色 | |
| 头发颜色 | 黑色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 23 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
1
1
Facebook
Play Voice Sample
Summer Pockets
Summer Pockets (anime)
