Nonomi Serimiya is a character from Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei featuring very long blue hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20481 |
|---|---|
| Name | Nonomi Serimiya |
| Other Names | 芹宮 ののみ (せりみや ののみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Risa Yukino, 雪野梨沙, ゆきの りさ |
| Tags | plaid, frills, vest, bow, school uniform, ponytail, hair ribbon, curly hair, cheek curls, hair intakes, drillhair |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 86cm |
| Role | Student council president |
| Club | Fencing |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nonomi Serimiya
Profile
Nonomi Serimiya is a character from Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dragonborn joined |

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei