See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 29191 |
|---|---|
| Name | Youko Saionji |
| Other Names | 西園寺 踊子, さいおんじ ようこ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | School Days |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Megu Ashiro, 城めぐ, あしろ めぐ |
| Tags | hair intakes, blunt bangs, hime cut, mother |
| Personality | |
| Birthday | November 23 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Star Sign | Sagittarius |
| Blood Type | B |
| Height | 166cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Youko Saionji
Profile
Anime girl Youko Saionji is a character from School Days.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | (To Chest) |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Mother of Sekai Saionji
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|

Facebook 
School Days (Series)
School Days
Summer Days
Shiny Days
SilverWolfKing rated