Hina appears in Nangoku Sakunyuu Island as an unsorted character with very long blue / green hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 4897 |
|---|---|
| Name | Hina |
| Other Names | ヒナ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nangoku Sakunyuu Island |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Junko Nakata, 中田順子, なかた じゅんこ |
| Tags | twin ahoge, earrings, necklace, twintails, flower, bikini, midriff |
| Personality | |
| Height | 145cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hina
Profile
Hina is a character from Nangoku Sakunyuu Island.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blue / Green hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blue / Green | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Nangoku Sakunyuu Island