Catherine Spencer appears in Shirogane x Spirits! as a supporting character with very long blue hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72015 |
|---|---|
| Name | Catherine Spencer |
| Other Names | キャサリン・スペンサー |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | ponytail |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Catherine Spencer
Profile
Catherine Spencer is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Sister of Mark Spencer
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Jacs45 joined |

Facebook 
Shirogane x Spirits!