|
☰ Links
|
|
| ID | 75872 |
|---|---|
| Name | Hinana Nekojou |
| Other Names | 猫条 ひなな (ねこじょう ひなな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Wan Nyan A La Mode! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sakura Hanazawa, 花澤さくら, はなざわ さくら |
| Tags | neko, cat ears, tail, headdress, bow, corset, boots, stockings, garter belt, hairbow |
| Personality | |
| Birthday | September 6 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 164cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hinana Nekojou
Profile
Anime girl Hinana Nekojou is a character from Wan Nyan A La Mode!.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |
Janekei faved Aria the Scarlet Ammo
|

Facebook 
Wan Nyan A La Mode!
Natsumimi rated