|
☰ Links
|
|
| ID | 80279 |
|---|---|
| Name | Mammon |
| Other Names | マモン |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Seven Mortal Sins |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Yoko Hikasa, 日笠陽子, ひかさ ようこ |
| Tags | demon, horn, succubus, horns, hairband |
| Personality | |
| Height | 180cm |
| Bust | 122cm |
| Waist | 80cm |
| Hip | 116cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mammon
Profile
Anime girl Mammon is a character from Seven Mortal Sins.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Horns |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
6
7
Facebook 
Seven Mortal Sins
Seven Mortal Sins X-Tasy