|
☰ Links
|
|
| ID | 90115 |
|---|---|
| Name | Ramu Jiyuuni |
| Other Names | 地遊尼 ラム |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Maoten |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | May 5 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 161cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ramu Jiyuuni
Profile
Anime girl Ramu Jiyuuni is a character from Maoten.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Green hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | (Unknown / Ambiguous) |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania rated One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island ★★★★★
|
SKyongmania faved One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island
|
Elias rated Apocalypse Hotel ★★★★★
|
Elias faved Apocalypse Hotel
|

Facebook 
Maoten
SKyongmania rated
Elias rated