Shizumi Kanoe is a character from Junjou Karen Freaks! featuring medium-length brown hair and brown eyes.
☰ Links
|
|
| ID | 92710 |
|---|---|
| Name | Shizumi Kanoe |
| Other Names | 庚 静海 (かのえ しずみ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Junjou Karen Freaks! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Keiko Kobayashi, 小林桂子, こばやし けいこ |
| Tags | braid, hair ornament, hair ribbon |
| Personality | |
| Birthday | May 27 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 157cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizumi Kanoe
Profile
Shizumi Kanoe is a character from Junjou Karen Freaks!.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NihilistVerum joined |
| maeeeetty joined |


Facebook 
Junjou Karen Freaks!