|
☰ Links
|
|
| ID | 97723 |
|---|---|
| Name | Suzuna Akagi |
| Other Names | 赤城 鈴奈 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kamidanomi Shisugite Ore no Mirai ga Yabai. |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mikoi Sasaki, 佐々木未来, ささき みこい |
| Tags | school uniform, side ponytail, idol, hairclip, stockings, hair ribbon, braid, ribbon tie |
| Personality | |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 155cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suzuna Akagi
Profile
Anime girl Suzuna Akagi is a character from Kamidanomi Shisugite Ore no Mirai ga Yabai..
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Orange hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Kamidanomi Shisugite Ore no Mirai ga Yabai. (2017)
Boku no Mirai wa, Koi to Kakin to. ~Charge To The Future~ (2019)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Maicon joined |
| Kirbo joined |

Facebook 