|
☰ Links
|
|
| ID | 97725 |
|---|---|
| Name | Yukari Suou |
| Other Names | 周防 由香里 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kamidanomi Shisugite Ore no Mirai ga Yabai. |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mami Ozaki, 尾崎真実, おざき まみ |
| Tags | hair ribbon, beret, hairclip, eyepatch, knee highs, school uniform, one eye showing |
| Personality | |
| Birthday | July 3 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 150cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukari Suou
Profile
Anime girl Yukari Suou is a character from Kamidanomi Shisugite Ore no Mirai ga Yabai..
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Gray hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| swls326 joined |
| Use777 joined |
| Wof joined |
| firesuslik joined |

Facebook 