|
☰ Links
|
|
| ID | 6789 |
|---|---|
| Name | Suzuka Nagai |
| Other Names | 永井 鈴夏(ながい すずか) |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | star, tie, school uniform, hair intakes, neckerchief, bob cut, bodyguard |
| Persönlichkeit | |
| Height | 162cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suzuka Nagai
Profil
Anime girl Suzuka Nagai is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as Weiblich Teen with Braun eyes and Blau / Grün hair that is Kinnlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Braun | |
| Haarfarbe | Blau / Grün | |
| Haarlänge | Kinnlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Bodyguard of Reika Ryuugasaki
Lover of Tatsuya Tagami
Friend of Ayami Shinjou
Student of Konoka Miyamae
Friend of Reika Ryuugasaki
Friend of Aki Katase
Friend of Honomi Mazaki
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1

Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)