|
☰ Links
|
|
| ID | 17574 |
|---|---|
| Name | Honomi Mazaki |
| Other Names | 真崎 ほのみ(まさき ほのみ) |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Mari Oda, 緒田マリ, おだ マリ |
| Tags | tie, star, bun, braid, school uniform, dancer, halo braid, ballerina |
| Persönlichkeit | |
| Height | 153cm |
| Bust | 103cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Honomi Mazaki
Profil
Anime girl Honomi Mazaki is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as Weiblich Teen with Lila eyes and Blau / Grün hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Lila | |
| Haarfarbe | Blau / Grün | |
| Haarlänge | Schulterlang | (Haare hochgesteckt / Unbestimmt) |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Aki Katase
Friend of Reika Ryuugasaki
Friend of Suzuka Nagai
Friend of Ayami Shinjou
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|
1

Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)
Showofreader rated