☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 106174 |
|---|---|
| Name | Twin Turbo |
| Other Names | ツインターボ |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby Season 2 |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Miharu Hanai, 花井美春, はない みはる |
| Tags | heterochromia, twintails, horse ears |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | April 13 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 146cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 74cm |
Menü
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Twin Turbo
Profil
Anime girl Twin Turbo is a character from Uma Musume: Pretty Derby Season 2.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Blau hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Blau | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Tier |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Uma Musume: Pretty Derby (Anime) (2018)
Uma Musume: Pretty Derby Season 2 (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Quotes | View all 2 | Add
|
1 likes
Get 'em, Earth! |
|
1 likes
Earth did a good job! |
Where to Watch | Powered by 
Bilder
Kommentar
Similar Characters
Also from Uma Musume: Pretty Derby Season 2
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Stammbaum
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by Nixo 8 day(s) ago
Kawaii or NOT?!
| Beeboo joined |
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
| TandemCharacters joined |
3
10
48
Facebook 
Play Voice Sample

TandemCharacters rated