☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 112509 |
|---|---|
| Name | Natsu Ichijou |
| Other Names | 一条奈都 |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | World's End Harem |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Arisa Aihara, 愛原ありさ, あいはら ありさ |
| Tags | school uniform, hairband, swimsuit, bun |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | July 10 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 160cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
| Special Skills | Tea ceremony |
| Dislikes | Looking after herself |
| Likes | Claude Monet paintings |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Natsu Ichijou
Profil
Anime girl Natsu Ichijou is a character from World's End Harem.
They have been indexed as Weiblich Teen with Grün eyes and Blond / Gelb hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Grün | |
| Haarfarbe | Blond / Gelb | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Classmate of Shouta Doi
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder
Kommentar
Similar Characters
Also from World's End Harem
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Stammbaum
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
| TandemCharacters joined |
3
4
Facebook 

World's End Harem
TandemCharacters rated