|
☰ Links
|
|
| ID | 116016 |
|---|---|
| Name | Urumi Numazu |
| Other Names | 沼津 潤海 |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Study § Steady 2 |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Reika Fujisawa, 藤沢 れい香, ふじさわ れいか |
| Tags | ahoge, twintails, knee highs, v bangs, hair ribbon, school uniform, sailor collar |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | August 20 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 142cm |
| Blood Type | AB |
| Bust | 68cm |
| Cup Size | A |
| Waist | 51cm |
| Hips | 72cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Urumi Numazu
Profil
Anime girl Urumi Numazu is a character from Study § Steady 2.
They have been indexed as Weiblich Teen with Lila eyes and Schwarz hair that is Zur Taille length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Lila | |
| Haarfarbe | Schwarz | |
| Haarlänge | Zur Taille | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|
5
Facebook 
Study § Steady 2
SilverWolfKing rated