|
☰ Links
|
|
| ID | 119199 |
|---|---|
| Name | Anastigal Elmar Engel Berglund |
| Other Names | アナスチガル・エルマー・エンゲル・ベルグルンド |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Iris Mysteria! R |
| Medientyp | mobilegame |
| Gesprochen von | Hitomi Nabatame, 生天目仁美, なばため ひとみ |
| Tags | |
| Persönlichkeit | |
| Race | Elfin |
| Hobbies | Training herself, to strengthen the seal on the holy grounds |
| Likes | Taking care of and healing Hades |
| Dislikes | Complex machinery |
| Birthday | August 5 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 171cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 88cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anastigal Elmar Engel Berglund
Profil
Anime girl Anastigal Elmar Engel Berglund is a character from Iris Mysteria! R.
They have been indexed as Weiblich Erwachsen with Grün eyes and Grün hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Grün | |
| Haarfarbe | Grün | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Erwachsen | |
| Tierohren | Elf |
Beziehungen | Relations Graph
Mother of Cécile Leica Engel Berglund
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |
Janekei faved Aria the Scarlet Ammo
|
Janekei rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
3
4
Facebook 
Iris Mysteria! R
Natsumimi rated