|
☰ Links
|
|
| ID | 13447 |
|---|---|
| Name | Chachamaru Karakuri |
| Other Names | 絡繰 茶々丸 |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Akeno Watanabe, 渡辺明乃, わたなべ あけの |
| Gesprochen von | Caitlin Glass, Tiffany Patterson, |
| Tags | tie, school uniform, cheek curls, android, robot ears, blunt bangs, school crest |
| Persönlichkeit | Brave, Calm, Respectful, Strong |
| Height | 174cm |
| Likes | Serving Tea, Having her springs wound, Feeding cats |
| Club | Go, Tea Ceremony |
| Bust | 84cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Birthyear | 2001 |
Menü
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chachamaru Karakuri
Profil
Anime girl Chachamaru Karakuri is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as Weiblich Teen with Grün eyes and Grün hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Grün | |
| Haarfarbe | Grün | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 2 | Add
|
0 likes
Master, your tea is ready.My magic just slipped out in the sneeze! |
|
0 likes
Master, your tea is ready.No excuses! |
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from Negima! Magister Negi Magi
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
1
1
Facebook
Play Voice Sample
Negima! Magister Negi Magi
UQ Holder! Magister Negi Magi!
